Робота без бар’єрів
Робота без бар’єрів: запорізькі роботодавці отримали 1,2 млн грн компенсації за облаштування робочого місця для людей з інвалідністю
Продовжує працювати державна програма з надання роботодавцямкомпенсації фактичних витрат за облаштування робочого місця для працевлаштованих осіб з інвалідністю. Головна її мета – посилитизацікавленістьроботодавців до працевлаштування людей з особливими потребами і, в свою чергу, надатиможливістьобмеженопридатнимгромадянамповернутися до активноїзайнятості та соціалізуватися.
Наразі фізичні особи-підприємці та юридичні особи, які на принципах безбар’єрності працевлаштовують людей з інвалідністю, можуть отримати компенсацію за облаштування робочого місця та створення комфортних умов праці для людини з інвалідністюза наступним алгоритмом:
Через портал Дія:
- авторизуватися за допомогою КЕП;
- заповнитизаяву: вказатидані про особу з інвалідністю та облаштованеробочемісце;
- прикріпитидокументи, якіпідтверджуютьпрацевлаштування, купівлюдопоміжнихзасобів та довідку медико-соціальноїекспертноїкомісії, яка засвідчуєінвалідністьспівробітника;
- вказати IBAN свогорахунку;
- підписатизаявуКЕПом.
Подаватизаяву можна протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.
Рішення буде ухваленевпродовж 10 робочихднів, в разі позитивного–коштинадійдуть на рахуноквпродовж 5 робочихднів.
Також подати пакет документів на отримання компенсації в паперовому або електронному вигляді можна безпосередньо до центру зайнятості за місцезнаходженням роботодавця.
«Роботодавець, який надав роботу людині з першою або другою групою інвалідності та облаштував під її потреби робоче місце, може отримати грошову компенсацію у сумі, що не перебільшує 106,5 тис. грн – за осіб з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн – за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи., – розповіла директорка Запорізького обласного центру зайнятості Зінаїда Бойко.
Вже з початку поточного року роботодавці Запорізької області облаштували 16 робочих місць та працевлаштувалиосіб з інвалідністю 1-ї та 2-ї групи, створили для них зручні умови праці та подали документи на отримання компенсації.Сума компенсації склала 1,2 млнгривень. Перелікдопоміжнихзасобів, які можна придбати, досить великий. Він, зокремавключаєтакіпозиції:
- меблі та фурнітура для робочихмісць;
- комп’ютери та оргтехніка;
- програмнезабезпечення;
- поручні та бруси;
- машини для виробництва та оброблення;
- засоби для захистуздоров’я ібезпеки на робочихмісцяхтощо».
Детальніше про послугу.
Додаткову інформацію можна отримати вContact-центрі ЗОЦЗ за номером 0 800 33 67 28 або у нашому Телеграм