Про надання роз’яснень

Дата: 14.03.2024 14:33

Управління соціальної підтримки населення Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради (далі - управління) повідомляє наступне.

Умови призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі - допомога) визначає Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 (із змінами) (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 3 Порядку допомога призначається на сім’ю.

До складу сім’ї уповноваженої особи включаються (незалежно від наявності відомостей щодо включення їх до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб) чоловік, дружина, діти, тощо.

Склад сім’ї уповноваженої особи визначається на дату звернення за призначенням допомоги.

До складу сім’ї уповноваженої особи не включається особа, яка разом не проживає із отримувачем та не пов’язана з ним спільним побутом, що підтверджено документально, або перебуває за кордоном/зникла безвісти/депортована за межі України.

Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 29.02.2024 № 4752/0/2-24/56 при поданні заяви для отримання допомоги з 01.03.2024 особа, яка разом не проживає із членом родини та не пов’язана з ним спільним побутом подає:

• документи/довідка про непроживання особи, видана установою/ організацією, яка здійснює управління будинком, органом місцевого самоврядування за місцем фактичного проживання особи;
  • довідка з місця роботи /навчання особи/студентський квиток (у тому числі відображений в Порталі Дія) в іншій адміністративно-територіальній одиниці;
  • договір оренди, тощо.

Вищезазначені документи необхідні для визначення права на отримання допомоги.