Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України

Дата: 14.03.2024 09:53

Так! Ми можемо подолати туберкульоз!

За той час, що людство вирішує проблеми, пов’язані з туберкульозом, навколо цієї хвороби накопичилося багато хибних тверджень. Вони небезпечні тим, що формують у людей неправдиві уявлення про інфікування та його причини. Таким чином, це може заважати своєчасно відреагувати на захворювання.

Міф: Туберкульоз передається через побутові речі.

Насправді: Попри такі поширені уявлення, це інфекційне бактеріальне захворювання не передається через рукостискання, воду та їжу, спільне користування посудом, сидіння унітаза, а також через поцілунки і статевий акт, тобто біологічні рідини. Інфікування відбувається лише повітряним (аерогенним, аерозольним) шляхом.

Стереотип: Туберкульозом можна заразитися в громадському транспорті, кав’ярні, супермаркеті, інших публічних місцях.

Насправді: Інфікування мікобактерією відбувається не так швидко, як прийнято вважати у суспільстві. Статистично, вищі шанси захворіти у тих, хто регулярно перебуває в одному приміщенні з людиною з туберкульозом упродовж трьох місяців, а щоденний контакт становить близько восьми годин.

Міф: Туберкульоз може передаватися як спадкове захворювання від батьків до дітей.

Насправді: Ця теорія не знайшла наукового підтвердження. Проте, якщо один із членів родини захворів і виділяє збудник туберкульозу в навколишнє середовище, ризик інфікуватися для його близьких справді збільшується, особливо, якщо вони проживають разом. Тобто йдеться про передачу повітряним шляхом мікобактерії іншим членам сім’ї. Але це не має відношення до спадковості через генетичні фактори. Фото без опису