Держпродспожислужба інформує. Роботи в саду.
Закінчується сбір зимових сортів яблук і груш в саду, починаємо готуватися до майбутнього врожаю.
Шкідники і хвороби уже в місцях зимівлі і будуть там в стані спокою до теплих весняних днів.
В саду, після збору врожаю, потрібно провести ряд профілактичних і знищувальних заходів. Щоб знизити запас збудників хвороб парші, яблуні і груші, листя і муміфіковані плоди, після листопаду, необхідно згребти і закласти у земляні компости (шар листя 10-15см, потім шар грунту). Якщо уражені плоди хворобами остаються висіти на дереві, збудник хвороби може проникнути в плодові гілочки і плодушки, перезимувати в них, а весною уражати здорові плоди. Їх також можна закладати в грунт при перекопуванні грунту. Щоб подавити розвиток гриба, проводимо осіннє обприскування дерев 3% розчином бордоської рідини(але до настання температури нижче 5º).
Штамби і товсті гілки дорослих дерев восени чистять від відмерлої кори, грибів – трутовиків, хворі та засохлі гілки зрізають до здорової тканини, з обов’язковим замазуванням ран садовим варом.
Особливу увагу в цьому році, приділити кісточковим плодовим деревам: черешні, сливі, абрикосу. Дерева, які весною були сильно уражені клястероспориозом кісточкових або дирчава плямистість(літній листопад), обов’язково провести осіннє обприскування мідьвмісними препаратами.
Незабуваємо про вологозарядкові поливи, які проводять пізньої осені, після закінчення вегетації, під пристовбурові круги плодових дерев. «Чаші», кругом стовбура радіусом до 4 метрів, залежно від віку та розмірів дерев. Норма витрати води становить не менше 10 -15 відер, під 1 дерево, що залежить від глибини зволоження грунту.
Кущі смородини, суниці, малини, агрусу – максимально очистити від ураженого листя, і провести захист від хвороб – 3% розчином бордоської рідини, або іншими мідьвмісними препаратами. З настанням холодів. Провести розпушування грунту під кущами, від зимуючих стадій шкідників: малинового жука, садових довгоносиків та їх личинок, личинок підгризаючих совок, личинок пластинчастовусих – хрущів.