Продовжено дію протиепідемічних заходів та прийняті рекомендації щодо обмежень при святкуванні Великодніх свят

Дата: 23.04.2021 13:27

Фото без описуНа позачерговому засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Малинівської сільської ради (далі – місцева комісія з питань ТЕБ та НС), яке відбулося сьогодні у кабінеті сільського голови, Володимир ШИШ закликав жителів Малинівської громади зустріти церковні свята у родинному колі та долучитися до служби завдяки сучасним засобам комунікації. «Турбота про безпеку оточуючих – це і є відома біблейська заповідь «возлюби ближнього свого». Тому гадаю, що для релігійних громад, в пріоритеті має бути збереження здоров’я та життя людей, - наголосив голова громади.

На позачерговому засіданні місцевої комісія з питань ТЕБ та НС було вирішено:

забезпечити безумовне виконання вимог, визначених законами України та іншими нормативно-правовими актами, протокольними рішеннями регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, які регламентують виконання заходів щодо запобігання поширенню СОVID-19, постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) (далі – Постанова КМУ).

Термін виконання: на період карантину

продовжити дію пункту 3 рішення 1 позачергового засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Малинівської сільської ради від 16.04.2021 в частині призупинення роботи дошкільних навчальних закладів Малинівської сільської ради у зв’язку із запобігання поширенню на території громади гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Термін виконання: з 26 по 30 квітня 2021 року

розглянути на наступному позачерговому засідання Комісії питання доцільності відновлення функціонування дошкільних навчальних закладів у звичайному режимі.

Термін виконання: 30.04.2021

разом з настоятелями релігійних громад вжити заходів щодо:

суворого дотримання вимог Постанови Кабінету Міністрів України під час проведення релігійних свят;

максимального проведення «онлайн» служінь;

збільшення кількості сесій благословення та зменшення їх тривалості;

фіксування вхідних дверей/блоків на територію та у приміщення культових споруд у відкритому стані;

встановлення заборони на здійснення обрядів, що передбачають фізичний контакт (наприклад - поцілунки святинь);

встановлення обмеження на відвідування служби перед благословенням всередині храмів та забезпечити дотримання дистанції між прихожанами на вулиці не менше 1,5 м;

розміщення на вході до культових споруд засобів дезінфекції рук та пристроїв для безконтактного вимірювання температури.

Термін виконання: під час проведення релігійних свят,

зокрема, Пасха (Великдень) і вихідних днів

настоятелям релігійних громад організувати роботу щодо:

доведення до вірян єдиної позиції Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та забезпечити її виконання щодо святкування Вербної неділі та Великодня в умовах карантинних обмежень;

інформування прихожан на службах напередодні проведення релігійних обрядів, а також при вході до храмів щодо формату їх проведення;

вироблення рекомендацій для вірян стосовно відвідування обряду благословення та освячення їжі лише однієї особи від домогосподарства або родини (без відвідування всією родиною);

утримання від відвідування релігійних обрядів людьми похилого віку та з хронічними захворюваннями;

утримання від святкових обіймів та привітань з безпосереднім (фізичним) контактом між вірянами та служителями церкви;

обмеження відвідування та прийому гостей після проведення релігійних обрядів;

зосередження уваги під час проведення релігійних обрядів збереженню здоров’я та захисту сім’ї, вакцинації, захисту літніх людей, відповідальному ставленню до здоров’я та гігієни.

Термін виконання: під час проведення релігійних свят,

зокрема, Пасха (Великдень) і вихідних днів